disscuss print

ÜCRETSİZ HOSTİNG İÇİN TIKLAYIN...

UZMAN PSİKOLOG BURCU ÇATALOĞLU

UZMAN PSİKOLOG BURCU ÇATALOĞLU_resim Burcu Çataloğlu aile ve çocuk psikolojisinde yoğunlaştı...

İzmirli Uzman Psikolog Burcu Çataloğlu aile ve çocuk psikolojisinde yoğunlaştı.

Uzman Psikolog Çataloğlu’nun özel uzmanlık ve çalışma alanları arasında Çocukta Gelişimi Değerlendirme Testleri ile Gelişimin İzlenmesi ve Aile Eğitimi (0-6 yaş), Çocuk ve Ergenlerde Görülen Davranış Problemleri ve Aile Eğitimi (6-18 yaş), Üniversite Sınavlarıına Hazırlık ve Sınav Kaygısı ile Baş Etme ve aile eğitimi gibi konular bulunuyor.

Çataloğlu’nun ele aldığı ve üzerinde çalıştığı diğer uzmanlık konuları ise şu şekilde sıralanıyor: Aile Danışmanlığı, Evlilik Öncesi Çift Danışmanlığı, Evlilik Sorunları, Cinsel Sorunlar, Aile İçi İletişim Problemleri, Ebeveyn Danışmanlığı. Boşanma sürecinde danışmanlık alanında da çalışmaları bulunan Çataloğlu, Sağlıklı Bir Boşanma Süreci, Boşanma Sürecinde Çocuk gibi konularda öne çıkıyor.

Eğitimini 2002-2006: Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü ‘nü bitirdikten sonra
2009-2011: Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Eğitim ve Danışmanlığı Yüksek Lisansı’nı alarak sürdüren Burcu Çataloğlu’nun aldığı sertifikalı eğitimler şu şekilde sıralanıyor:
2010 Aralık: Psikolojik Değerlendirme Sürecinde Öngörüşme Ve Kısa Süreli Danışmanlık Eğitimi – Uzm. Psikolog Nurdan Ökten – Türk Psikologlar Derneği.
2010 Kasım: Aile ve Çift Terapisinde Yapılandırılmış İlk Görüşme Ve Genogram Eğitimi (25 saat) - Eğitimci: William Hiebert – Hiebert Institute.
2010 Mayıs: Bilişsel – Davranışçı Açıdan Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yolları - Dr. Okan Cem Çırakoğlu - Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi. 2
010 Ocak: I. Modül Hipnoz Eğitimi – Klinik ve Uygulamalı Hipnoz Derneği.
2010 Ocak: Çocuk Odaklı Aile Terapisi Eğitimi – Uzm. Psikolog Fatma Torun REID - AŞAM Çocuk ve Aile Gelişim Merkezi.
2009 Aralık: Çocuk ve Ergenlerde Öfke ve Saldırganlığın Kontrolü Eğitimi – Yrd. Doç. Dr. Serap Tekinsav - Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi.
2009 Kasım: Aile ve Çift Terapisine Giriş Eğitimi (25 saat) - Eğitimci: William Hiebert – Hiebert Institute.
2009 Nisan-Temmuz: Hipnoz Seminerleri - Smyrna Psikolojik Danışma Merkezi.
2008 Nisan: Çocuk Değerlendirme Paketi – Doç. Dr. Gülsen Erden - Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi.
2007 Kasım: Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama ve Yorumlama Eğitimi – Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi.
2005 Mart-Nisan: Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Vakfı Ruh Sağlığı Eğitimi Seminerleri - Dr. Celal Odağ - Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Vakfı – Buca, İZMİR.İLETİŞİM BİLGİLERİ:
ÜCRETSİZ DOMAİN İÇİN TIKLAYIN...

Bu haber 14/11/2012 tarihinde eklenmiştir.
Bu haber 2393 kişi tarafından okunmuştur.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors