disscuss print

ÜCRETSİZ HOSTİNG İÇİN TIKLAYIN...

UZMAN PSİKOLOG SERDAR ERTAŞ

UZMAN PSİKOLOG SERDAR ERTAŞ_resim Psikolojik sorunlar arasında Travmatik yaşantılar ve depresyon başı çekiyor

Uzman Psikolog Serdar Ertaş en sık rastladığı psikolojik sorunlar arasında travmatik yaşantılar ve depresyonun başı çektiğini söyledi.

Psikoterapide sık karşılaştığı diğer sorunların Panik Atak, Takıntılar, Çekingenlik, İlişki Sorunları, Cinsel Sorunlar, çocuk ve gençlerle ilgili şikayetler ( alt ıslatma, dikkat eksikliği, sınav korkusu, ergenlik sorunları, aileyle sorunlar gibi), kanserli hasta ve yakınları, yas, evham, kişisel gelişim sorunları olduğunu anlatan Uzman Psikolog Serdar Ertaş psikoterapi dışı çalışma alanlarında da fikir ve emek üretiyor.

Spor Psikolojisi özellikle Performans Geliştirme ( Sporcu, Sanatçı, Bireysel ), motivasyon teknikleri, reklamcılık ve psikolojinin reklamcılık sektöründe kullanımı, iş adamları-kadınlarına yönelik sorun çözme, çözüm odaklı yöntemler, edebiyat ve psikoloji, bilişsel psikoloji Ertaş’ın psikoterapi dışında ilgilendiği konulardan başlıcaları olarak sıralanıyor. Ertaş’ın psikoterapide ilgilendiği alt başlıklar ise şöyle: Cinsel Sorunlar, Vajinismus, Erken boşalma, Cinsel İsteksizlik, Orgazm-Boşalma Sorunları, Aile, evlilik-İlişki sorunları, Çocuk ruh sağlığı, Bireysel müdahaleler, Depresyon, Panik atak Takıntılar, Anksiyete(kaygı) Sorunları, OKB (Obsesif-Kompulsif Bozukluk), Fobiler ( korkular ), çekingenlik veya utangaçlık, Bağımlılıklar ( sigara, alkol, internet vb.), Yeme Bozuklukları, Ergenlik sorunları, Sınav Kaygısı.

Psikoloji lisans ve Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimlerimi Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlayan Uzman Psikolog Serdar Ertaş master eğitimlerini:Bilişsel Davranışçı Terapiler, Gestalt Terapi Birinci Düzey Eğitimi, Cinsel Terapi Eğitimi (CETAD tarafından)I.II. ve III. Modul eğitimlerinin tamamı, EMDR ( 1. ve 2. ileri Düzey ), Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Çocuk-Ergen ve Yetişkin Psikopatolojisi (psikolojik rahatsızlıklar), .WISC-R (çocuklar içi zeka testi), Benton Görsel Bellek Testi, Bender-Gestalt üzerinde yaptı.

Uzman Psikolog Ertaş’ın katıldığı seminerler ise şu şekilde sıralanıyor: Etkili Zaman Yönetimi (Bilkent Üniversitesi). Konstrasyon ve Çalışma Becerileri (Bilkent Üniversitesi).
Mersin’de düzenlenen Psikologların Çalışma Alanları (X. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi) Paneli’ne katılan Serdar Ertaş Türk Psikologlar Derneği – İzmir Şubesi tarafından düzenlenen Genç Psikologlar Araştırma Ödülü ikinciliği ( Temmuz 2008 ) kazandı. Uzman Psikolog Serdar Ertaş’ın imzasını taşıyan araştırmalar ise şöyle sıralandı: Klinik olmayan Örneklemde Düşünce -Eylem Karmaşası, Obsesif-Kompulsif Eğilimler ve Stres İlişkisi ( Haziran 2005).

Test-retest reliability and construct validity of the Helplessness, Hopelessness, and Haplessness Scale in patients with anxiety disorders (2011). Uzman Psikolog Ertaş’ın özel uzmanlık ve çalışma alanları ve seanslarda kullandığı bazı terapi yöntemler ise şu şekilde: Bilişsel Davranışçı Terapiler (BDT), EMDR ( 1. ve 2.ileri Düzey ), Gestalt Terapi ( temel eğitim), Çözüm Odaklı Terapi, Motivasonel TekniklerİLETİŞİM BİLGİLERİ:
ÜCRETSİZ DOMAİN İÇİN TIKLAYIN...

Bu haber 14/11/2012 tarihinde eklenmiştir.
Bu haber 4706 kişi tarafından okunmuştur.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors