disscuss print

ÜCRETSİZ HOSTİNG İÇİN TIKLAYIN...

PSİKOLOG BURCU ATATÜR

PSİKOLOG BURCU ATATÜR_resim Psikolog Atatür’den mesaj: “Senin ilacın sende olduğu halde bilmiyorsun”

Psikolog Burcu Atatür hastalarına ilginç bir mesaj vererek iyileşmenin anahtarının aslında hastanın kendisinde olduğunu belirtti.

Psikolog Burcu Atatür hastalarına hitaben, “Senin ilacın sende olduğu halde bilmiyorsun. İlletinde gene sende olduğu halde görmüyorsun. Sen kendini küçük bir cisim sanırsın. Halbuki sende büyük alem saklıdır, bilmiyorsun.” diyor ve ekliyor:

“Çözüm arayan, kendisini arayan, neden ve nasılları arayan herkesi bekliyoruz. Kendi içinizdeki kaynaklara sizi ulaştırmada rehber olmak amacıyla”.

1974 yılında İzmir’de doğan Psikolog Burcu Atatür, Alsancak Gazi İlkokulu’ndaki ilköğretiminin ardından İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesinde orta – lise eğitimini aldı.

1998 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ) , Fen – Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilen Psikolog Burcu Atatür, çalışma hayatına, 1998 yılında Enver Bakioğlu Rehabilitasyon merkezinde psikolog olarak başladı.

Bu merkezde, Down Sendromu olan çocukların eğitim danışmanlığı konusunda çalıştı. Ardından Işık Özel Eğitim merkezinde, üç yıl boyunca, Otistik çocuklar ve aileleri ile, eğitim, sosyal rehabilitasyon konularında bireysel ve grup çalışmaları gerçekleştirdi.

2001 yılında, ESA Tıp Emekli Sandığı, Narlıdere Dinlenme ve Bakımevi’nde psikolog olarak calıştı. Bu süre içerisinde, yaşlılık psikolojisi, yaşlının topluma ve kuruma uyumu, aile ilişkilerinin düzenlenmesi konularında danışmanlık yaptı.

2004 yılında İzmir Özel Kent Hastanesi’nde konsültan psikolog olarak göreve başladı. Kurum bünyesinde, IVF (Tüp Bebek), diyaliz, onkoloji, transplantasyon (organ nakli) hastaları ve yüksek riskli cerrahi hastalar ile; hastalığa ve tedaviye uyum süreci ve hastalık olgusuyla başa çıkma yöntemleri ve hasta - aile iletişiminin geliştirilmesi, stres yönetimi, yaşam kalitesinin arttırılması gibi konularda çalıştı.

Ek olarak hamilelik danışmanlığı konusunda faaliyet gösterdi. Ayrıca konsültan psikolog olarak şu konularda danışmanlık hizmeti verdi: Anksiyete bozuklukları, (Panik bozukluğu, özgül fobi, sosyal fobi, obsesif-kompulsif bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu, yaygın anksiyete bozukluğu, somatoform bozukluk). Cinsel işlev Bozuklukları ·Evlilik Danışmanlığı. İletişim/ilişki sorunları. Sınav Kaygısı.

Burcu Atatür, halen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca verilen "Aile Danışmanı" ünvanını aldıktan sonra Yetkin Aile Danışmanlık Merkezi’nde çalışmalarına devam ediyor.

Psikolog Burcu Atatür’ün özel uzmanlık ve çalışma alanları şu şekilde sıralanıyor: CinselTerapi (Vajinismus, Erken Boşalma, İktidarsızlık, Cinsel İsteksizlik, Eşcinsellik, Orgazm Olamama), Aile Danışmanlığı, EvlilikTerapisi (Çift Terapisi, Evlilik Öncesi Danışmanlık,Tüp Bebek Danışmanlığı,Boşanma Danışmanlığı),
Bireysel Danışmanlık (Öfke Kontrolü, Stres, Kaygı Bozuklukları ( özellikle Panik Bozukluk ) Depresyon, Yeme Bozuklukları, Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yolları, NLP Practitioner, Erickson Koçluğu, Hipnoz.İLETİŞİM BİLGİLERİ:
ÜCRETSİZ DOMAİN İÇİN TIKLAYIN...

Bu haber 14/11/2012 tarihinde eklenmiştir.
Bu haber 2420 kişi tarafından okunmuştur.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors