disscuss print

ÜCRETSİZ HOSTİNG İÇİN TIKLAYIN...

Kıskançlığınızı Yönetin

Kıskançlığınızı Yönetin_resim Negatif Duygularınızı Açığa Vurmayın:

Kıskançlık hissettiğiniz anlarda, bunu vücut dilinizle dışarıya vurmamaya çalışın. Üflemek, püflemek, üzgün görünmek yerine daha neşeli ve pozitif olmaya bakın. Negatif duygularla arkadaşınızın hayatındaki bazı olayların akışını engellemektense, yapacağınız en büyük hata olacak, bu çabalar er ya da geç niyetinizi ortaya koyacaktır.

Kendinize Güvenin:

Kıskançlık duygusunun temelinde çok kez özgüven eksikliği yatar. Kıskançlık yaşadığınız bir dönemde kendi iyi yanlarınızı, sahip olduğunuz değerleri daha fazla görmeye çalışın.

Kendinizi Onunla Kıyaslamaktan Vazgeçin:

Her insanın hayatında parlak dönemler vardır. Arkadaşınız da böyle çok parlak bir dönem yaşıyor olabilir. Ama ünlü olsun ya da olmasın her insan değerlidir ve sevdikleri için önemlidir. Siz de benzersiz bir insansınız ve popüler olmasanız da, özel yanlarınız ve özel yetenekleriniz var.

Kendinize Başka Uğraşlar Bulun:

Popüler insanlar yoğun tempoları olan insanlardır ve gerçekten de, özellikle kariyerlerinin parlak dönemlerinde, ailelerine ayıracak vakit bile bulamayabilirler. Popüler arkadaşınız çok istediği halde size vakit ayıramıyor olabilir. Onu suçlamak yerine, kendinize başka uğraşlar bulmaya bakın.

Pozitif Olun:

Kıskançlık, temelinde en fazla karamsar duygular yatan hislerden birisi. Eğer yoğun kıskançlık duyguları içindeyseniz, büyük ihtimalle, sadece mevcut tablodan değil, gelecekte olma ihtimalinden korktuğunuz şeyler yüzünden de acı çekiyorsunuz. Örneğin arkadaşınızın gün geçtikçe daha ünlü ve zengin, sizinse fakir, başarısız ve mutsuz olacağınızı kuruyor olabilirsiniz. Olumsuz senaryoları bir kenara bırakın, bunun yerine olumlu hayaller kurun. Belki arkadaşınız sayesinde siz de harika fırsatlar yakalayacaksınız, neden olmasın?


ENDAM
ÜCRETSİZ DOMAİN İÇİN TIKLAYIN...

Bu haber 19/09/2013 tarihinde eklenmiştir.
Bu haber 1098 kişi tarafından okunmuştur.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors