disscuss print

ÜCRETSİZ HOSTİNG İÇİN TIKLAYIN...

Kadınlarda Aldatma Oranı Artıyor

Kadınlarda Aldatma Oranı Artıyor_resim Geçtiğimiz yıllarda tipik bir bayan problemi olarak bilinen aldatma artık erkeklerin de başbelası oldu.

Son yıllarda evli kadınların eşlerini aldatmasında adeta patlama yaşanıyor. Durum böyle olunca kadın aldatması boşanma nedenleri arasında ilk sıralarda yerini alıyor.

Önceki yıllarda eşlerini aldatan erkeklerin sayısının çok fazla olduğuna dikkat çeken uzmanlar son yıllarda karısı tarafından aldatıldığı için boşanma davası açan erkeklerin sayısında büyük bir artış var. Kadınlar da artık erkekler kadar aldatıyor" değerlendirmesini yapıyorlar.

KADINLAR, İŞ YERİ ARKADAŞIYLA EŞİNİ ALDATIYOR

-Evli kadınlar kocalarını genellikle iş yeri arkadaşıyla aldattıyor.

-İş yerindeki arkadaşıyla kocasını aldatan kadınların yine iş yerindeki arkadaşları tarafından kocasına ihbar ediliyor.

-Kocalarını aldattıklarını itiraf eden kadınların büyük bir bölümünü kocalarının bakımsız olmasından yakınıyorlar ve bu gerekçelerle bakımlı olan erkeklerle birlikte olmaya başlıyorlar.

VELAYET BABALARA VERİLİYOR

Yargıtay üyeleri, kocalarını aldatan çocuklu kadınların boşanma davasında ise çocukların durumunun kendilerini çok zorladığını belirtiyorlar. Adının açıklanmasını istemeyen bir üye, "Aldatanın kadın veya erkek olması önemli değil. Ancak, çocuklu ailelerde çocuklar bu durumdan olumsuz yönde etkileniyor. Bu nedenle kocasını aldatan kadına çocukların velayetinin verilmemesi yönünde kararlara da imza atıyoruz" dedi.

GELİRİ OLAN EVLİ KADIN BOŞANIYOR

Yargıtay üyelerinin diğer bir belirlemesi de, geliri olan kadınlar, aldatma veya diğer gerekçelerle boşanma davası daha sık açmaya başladıkları yönünde. Yargıtay üyeleri, "Eskiden erkekler boşanma davası açardı. Şimdi, kadınlar da en az erkekler kadar boşanma davası açıyorlar. Ekonomik bağımsızlığı olan kadınlar eşlerini boşamaktan çekinmiyorlar. Özellikle büyük kentlerde, metropollerde yaşayan kadınlar evliliklerinin ilk üç ayında boşanma davası açarak eşlerinden boşanıyorlar" değerlendirmesinde bulundular.

HABER KADIN VE KADIN
ÜCRETSİZ DOMAİN İÇİN TIKLAYIN...

Bu haber 14/11/2012 tarihinde eklenmiştir.
Bu haber 1547 kişi tarafından okunmuştur.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors