disscuss print

ÜCRETSİZ HOSTİNG İÇİN TIKLAYIN...

Uzm. Psikolog Aslı Benk PALOMBA

Uzm. Psikolog Aslı Benk PALOMBA_resim Aslı Benk Palomba, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 2003 yılında mezun olmuştur. Lisans tezi “Bilişim sektöründe çalışanların kişilik özellikleri, algıladıkları psikolojik destek ve tükenmişlik düzeyleri arasındaki ilişki” üzerinedir. Yüksek lisans tezini 2006 yılında Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlıkbölümünde “Üniversite öğrencilerinde mükemmeliyetçi kişilik özelliğinin psikolojik belirtilerle ilişkisi” çalışması ile tamamlamıştır. Halen İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde doktora çalışmasını sürdürmektedir.

Özel bir okulun psikolojik danışmanlık biriminde iki yıl psikolojik danışman olarak çalıştıktan sonra 2006 yılından itibaren çocuk, ergen ve genç yetişkinlerle terapi ve danışmanlık çalışmalarını sürdürmekte, çocuk ve ergen aileleriyle danışmanlık vermektedir. Ayrıca, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 2011 yılından bu yana öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Çalışmalarlarını, eğitim ve süpervizyonlarını aldığı Gestalt terapi, Bilişsel Davranışçı terapi, Çözüm odaklı terapi ve psikodinamik yönelimli oyun terapisi yaklaşımları ile sürdürmektedir. WISC-R, Rorchach, CAT ve TAT gibi kişilik ve zeka testlerini uygulamaktadır.

Çalışma konuları arasında okul çağı çocuklarına yönelik okul başarısını etkileyen; dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, öğrenme farklılıkları, sınav kaygısı, iletişim problemleri ve sosyal beceri zorlukları bulunmaktadır. Ayrıca, çocuk ve ergenlerin duygusal ve davranışsal problemleri üzerine çalışmaktadır.

Önemli bir yaşam dönemi olan, ergenlik ve yetişkinlik arasında kalan genç yetişkinlik döneminde sık karşılaşılan kariyer planlama, kaygı, stres, ilişki sorunları, mükemmeliyetçi davranışlar ve uyku sorunları da çalışma konuları arasındadır.

Ebeveyn ve eğitimcilere yönelik çalışma alanları ile ilgili semineler vermektedir. Alanda akademik çalışmalar yapmakta, ulusal kongre ve sempozyumlarda, akademik çalışmaları ile ilgili bildirileri yer almaktadır. Türk Psikologlar Derneği üyesidir.




ÜCRETSİZ DOMAİN İÇİN TIKLAYIN...

Bu haber 06/05/2014 tarihinde eklenmiştir.
Bu haber 1936 kişi tarafından okunmuştur.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors