disscuss print

ÜCRETSİZ HOSTİNG İÇİN TIKLAYIN...

Anti stres masajı ile günün yorgunluğundan kurtulun

Anti stres masajı ile günün yorgunluğundan kurtulun_resim Gün içinde yaşanılan stresten kurtulmanın en etkili yolu masajdır. Yoğun geçen günün ardından uzman eller tarafından uygulanan masaj size enerji verecektir.

Özellikle anti stres masajı, yavaş ve ritmik yapılan bir masaj tipidir. Kasları gevşetici rahatlatıcı etkisi vardır. Yumuşak hareketlerle tepeden tırnağa kadar yapılan masaj sayesinde vücuttaki kas ve dokuların gevşemesi sağlanıyor.

Anti-stres masajı yüz, baş, boyun, sırt ve ayak tabanını kapsıyor, gerilimi etkin olarak gideriyor.

Shiatsu masajı dünyada giderek artan bir ilgi gören bir masaj türü. Tüm vücut akupresör noktaları esas alınarak yapılan shiatsu masajı, dinlenme, stresten kurtulma, ağrılı adele bölgelerinin rahatlatılması ve uykusuzluk sorunlarını giderme amacıyla yapılıyor.

Stres giderici masaj bakımı, günlük yaşamlarından stresi uzaklaştırmak, dolaşım sistemini geliştirmek, zihni rahatlatmak, kan akışını düzenlemek, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve fiziksel ağrıyı gidermek isteyen bireylerde uygulanır.

Günlük hayatta ki stres ve ağrılardan kurtulmanın en keyifli yolu Anti stres masajıdır.

Yavaş ve ritmik dokunuşlar ile tüm vücuda uygulanan bu masaj sayesinde, kan akışı düzene girerek dolaşım sistemi kuvvetlenir.

Günlük hayatta ki stres ve ağrılardan kurtulmanın en keyifli yolu Anti stres masajıdır.

Anti stres masajı, kas ve dokuları gevşeterek vücuttaki gerilimi de azaltır.Masajın önde gelen etkisi kas tonusu üzerinedir. Artmış kas tonusunun düzenlenmesiyle, kasın daha kuvvetle kasılması sağlanabilir ve çabuk yorulması önlenir. Masajın tonus düzenleyici etkisi, kas iğcikleri ve kan dolaşımı yoluyla olur. Masajın amacı kondisyonel düzeyde daha üst düzeye ulaşabilmek ve gevşeme sağlayarak performansı arttırmaktır.

Masajın etkileri primer (birincil) ve seconder (ikincil) etkiler olmak üzere ikiye ayrılır. Primer etkiler hemen etki gösterir, seconder etkiler ise zaman içinde birikerek ortaya çıkar. Ancak etkilerin arasında çok kesin sınır çizmek mümkün değildir.

Masaj sonucunda ortaya çıkan etkiler zincirleme reaksiyon olarak düşünülebilir. Bu zincir reaksiyonunda kan dolaşımı artışı şeklinde ortaya çıkan primer etki, daha sonra daha iyi hücre beslenmesi ve daha çabuk toparlanma gibi seconder etkilere yol açar. Yine kan dolaşımı artışı ile atık metabolitlerin uzaklaştırılması, ödemin azaltılması, microtravmaların onarımı gibi seconder etkileri doğurur. Sonuçta performans potansiyeli artar. Masajla birlikte bağ dokuda elastisite gelişince eklem hareket açıklığı ve güç artar ya da masajla gelişen psikolojik rahatlama ruhsal gerginliği giderir ve daha iyi performansa, bunula birlikte konsantrasyonun artmasına neden olur.

Klasik masajın uygulama alanı deri ve deri altındaki kaslardır. Bu dokularda oluşan etki hem masajın yapıldığı yerde görülür hem de sinir sistemi ve vücut sıvıları aracılığı ile vücudun diğer bölgelerine dağılır.

Masajın en önemli primer etkisi kas tonusu üzerindeki etkisidir. Bu, genel gevşemeyi sağlar. Ayrıca masaj ile kas ve bağ dokunun fonksiyonel ayrılması sağlanır, yapışıklıklar giderilir, dayanıklı ve hareketki doku oluşumu sağlanır.

Vücutta en yaygın doku bağ doku olduğundan vücudun hareketinde çok önemli etkisi vardır. Kronik stres ve ya da uzun süreli hareketsizlikte bağ doku sertleşir ve kalınlaşır, hareket genişliğini yitirir. Masaj bu durumu gidermek için idealdir. Bası, germe ve friksiyonla ısı yayılır ve dokunun enerji düzeyi artar. Bu şekilde sıvıların hareketi hızlanır.

Vücut besleyici elementleri koruyamadığı ve devamlı kasılma yoluyla kastan atık ürünleri uzaklaştıramadığı zaman enerji tüketilir ve kas yorulur. Kas spazmı, yetersiz toparlanma ya da kronik strese yanıt olarak ortaya çıkabilir. Masaj ile bu sorunlar ortadan kaldırılabilir. Ayrıca dokunun kansız kalmasından kaynaklanan ağrıların giderilmesinde de masaj etkin bir yöntemdir.

Maksimum performans için uygun emosyonel uyarım gerekir. Düşük düzeyli emosyonel uyarım ağırlık, tembellik, uyku hali; yüksek düzeyli emosyonel uyarım ise anksiyete doğurur. Farklı masaj teknikleri optimum düzeyde emosyonel uyarımı sağlar. Yavaş-yumuşak-kayıcı dokunuşlar (öfleraj) sedatif etkilidir; güçlü petrisaj, sıkma ve perküsyon ise enerji verici, canlandırıcıdır.

Stresi hayatınızdan uzaklaştırmak istiyorsanız mutlaka masaj yaptırın. Böylece hayatın yüklerinden kurtulabilirsiniz.
ÜCRETSİZ DOMAİN İÇİN TIKLAYIN...

Bu haber 04/03/2015 tarihinde eklenmiştir.
Bu haber 3087 kişi tarafından okunmuştur.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors