disscuss print

ÜCRETSİZ HOSTİNG İÇİN TIKLAYIN...

Cinsel Kimlik Bozukluğu

Cinsel Kimlik Bozukluğu_resim Kişinin biyolojik olarak sahip olduğu cinsiyetten veya cinsiyetininin gerektirdiği rolden sürekli olarak rahatsız olması durumudur. Kişinin kendisini kadın veya erkek olarak hissetmesi, kişinin cinsel kimliğini oluşturur.

Cinsiyet, kişinin, kendisini kadın ya da erkek olmasını bellirleyen penis veya vajinanın varlığı gibi anatomik ve ruhsal özellikleridir. Cinsel oryantasyon, kişinin, cinsel tepki eğilimidir: homoseksüel, heteroseksüel, biseksüel gibi. Kişinin cinsel partner olarak, kadın veya erkeğe yönelmesi ve cinsel fantezileridir.Transseksüeller, ısrarlı bir biçimde, primer ve sekonder cinsel özelliklerden kurtulma, karşı cinsin cinsel özelliklerini elde etme düşüncesindedirler ve karşı cinsten birisi imiş gibi yaşamak ve giyinmek isteğindedirler.
Erkeklerde, kadınlara oranla 6-30 kat fazla görülmektedir. Her 30.000 erkekten ve 100.000 kadından biri, cinsiyet değiştirme operasyonu peşindedir.

Çocuklukta, sahip olduğu cinsiyetini benimsemek için yakınında aynı cinsiyet rolü modellerinin bulunmayışı; bakıcıların karşı cins davranışını teşvik etmesi cinsel kimlik bozukluğuna yol açabilir. Fiziksel ve cinsel kötüye kullanım yatkınlığa yol açabilir.


Celikkol.org
ÜCRETSİZ DOMAİN İÇİN TIKLAYIN...

Bu haber 05/03/2015 tarihinde eklenmiştir.
Bu haber 2765 kişi tarafından okunmuştur.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors